Znovuobjevení kompresních punčoch

on-line prodej zdravotních potřeb - Znovuobjevení kompresních punčoch - Dvort   

Znovuobjevení kompresních punčoch. ESSENTIAL+

Essential +   to je něco navíc (+) ve srovnání s tradičními (Essential) kompresními punčochami.

Essential +  poskytne nositelům zdravotních punčoch postiženým žilní nedostatečností vhodný a vysoce výkonný výrobek pro každodenní život.  

Komfort punčoch  pocítíte okamžitě při jejich navléknutí.

Díky absenci pružného lemu kolem kolene nejsou viditelné žádné stopy  otlaku  na pokožce a tak je podpořena správná cirkulace.

Díky dvojvrstvé tkanině poskytující  přídatnou elasticitu punčochy  lépe sedí a poskytují komfort při každodenním  nošení.

Vnitřní bavlněná a kašmírová podšívka zaručuje pozoruhodně jemný pocit na pokožce, zatímco vnější vrstva z mikrovlákna poskytuje příjemný pocit odolnosti na dotek a elegantní vzhled.

 

Nikdo nepozná, že máte oblečeny kompresní punčochy.

Unisex, pro muže i ženy

Podkolenní kompresní punčochy Essential+ jsou zdravotnický prostředek,

vyrobený patentovanou technologií a splňující kritéria medicínsky správné graduované komprese II. kompr. třídy.   

Punčochy můžete zakoupit zde na našem e-shopu www.dvort.cz a ve všech našich prodejnách

 Žilním onemocněním dolních končetin trpí celosvětově 30 -  50% populace. V Česku má příznaky chronické žilní insuficience až 3 miliony jedinců, avšak léčí se jen zhruba jedna desetina z nich. Tolik strohé statistiky. Ze vzniku těchto žilních onemocnění se obviňuje celá řada faktorů , od stresu, kouření, nadváhy až po dědičnost. Hlavně s posledním faktorem, dědičností, se nedá dělat nic. Žilní onemocnění, například v podobě křečových žil, najdeme jak u sportovců tak i u lidí dodržujících zdravý životní styl.

Jedním ze základních opatření pro prevenci i léčbu žilních onemocnění dolních končetin je ( mimo jiné) předpis kompresních punčoch. Jejich smyslem je podpořit žilní návrat,  zlepšit tok krve v žilách dolních končetin , její odtok a zabránit rozšiřování žil a vzniku či zhoršování varixů. K tomu je důležitá tzv. odstupňovaná, medicínsky správná komprese, která je největší v oblasti hlezna a snižuje se postupně směrem nahoru. Podle stupně této komprese se kompresní punčochy dělí do různých kompresních tříd, přičemž léčebné jsou punčochy II. kompresní třídy. Punčochy s nižší kompresí jsou takzvané "podpůrné" a naopak vyšší kompresní třídy se používají daleko méně jen ve speciálních indikacích. Existuje celá řada výrobců kompresních punčoch, při jejich výrobě se používá řada různých  materiálů. Snahou všech výrobců je vyrobit punčochy splňující jak kritérium medicínsky správné komprese, ale  také kritérium "nositelnosti";  ženy chtějí mít kompresní punčochy tenké tak, aby nebyly k rozeznání od normálních "fashion" punčoch, no a s náma chlapama  je vůbec problém. Kterej mužskej by chtěl nosit  něco co nápadně připomíná silonky, že? Zejména když se vůbec nenosí snadno, pod kolenem škrtí a jejich oblečení je každodenní martýrium. No, ale zdraví máme jen jedno, tak tuhle proceduru poránu znovu a znovu podstupujeme.

Přesně takto uvažovali v italské firmě Calze a protože jim to vrtalo hlavou, dali ty hlavy dohromady, využili dlouholetých zkušeností při výrobě jak klasických kompresních punčoch,tak i modelujícího, formujícího prádla  (které také naleznete na našich stránkách) a navrhli úplně novou verzi kompresních punčoch pod názvem Essential +.