R4M SPARTAN KOLENNÍ ORTÉZA TŘÍBODOVÁ vel. L, L

Tříbodová ortéza ke korekci varozity valgozity

Žádné hodnocení. Kód: F69075 Kód SÚKL 5003627
Výrobce: REH4MATREH4MAT
Produkt již není v prodeji
R4M SPARTAN KOLENNÍ ORTÉZA TŘÍBODOVÁ vel. L, L

VLASTNOSTI PRODUKTU

Ortéza kolenní skeletální tříbodová s nastavitelným rozsahem pohybu  s funkcí korekce varozity či valgozity SPARTAN

Skeletální tříbodová ortéza SPARTAN

je ideálním řešením korekce kolenní valgozity či varozity.

 

3bodový systém

Tříbodový systém poskytuje kolenu výbornou ochranu a podporu. Je určen pacientům k odlehčení mediální nebo laterální části kolenního kloubu. 3bodový systém umožňuje odlehčit kloubní plochy femuru a tibie, snížit tlak na poškozenou kloubní chrupavku a zmenšit tak dráždění receptorů bolesti uložených v subchondrální vrstvě, které je největší během zátěže.

Sparťané se sami nazývali HOMOIOI, což znamená „rovní si navzájem“. Ortéza SPARTAN je určena pacientům s varozní či valgozní deformitou dolních končetin. Pomáhá jim korigovat tento stav  a cítit se tak ve společnosti lépe a komfortněji. Dalším důvodem vývoje ortézy SPARTAN byl požadavek na možnost nastavení rozsahu hybnosti u valgozního nebo varozního kolene.

 

Popis a konstrukce ortézy SPARTAN:

Mimořádně silný rám z lehkého hliníku 6061 T6 používaného v letectví garantuje vysokou stabilizaci. Rám je chráněn práškovým nástřikem za horka, což ho ochraňuje proti lidskému potu.

Diagonální tvar vnitřního rámu poskytuje komfort při užívání a snižuje  riziko dráždění druhé končetiny Vnitřní povrch rámu je kryt anatomicky profilovanými díly vyrobenými z polyamidu.Toto řešení snižuje síly kterými ortíéza působí na pacientovu pokožku a zvyšuje stabilizaci.

Vnitřní měkké vypodložení rámu je vyrobeno z komfortní pěny  pokryté bavlnou a froté pleteninou, což pomáhá zabránit kožní alergii.
Ortéza je vybavena speciálními  pásy  a přídatnými protiskluzovými  podložkami, které jsou dodatečnou oporou a brání posunu ortézy.

Ortéza SPARTAN má  dvě jednoosé kloubové dlahy.Tyto kloubové dlahy jsou navíc vybaveny speciálním otočným mechanizmem , který umožňuje vyklonit dlahu z osy kolenního kloubu až o 18 st  a přizpůsobit tak ortézu jak varozní tak i valgozní deformitě.

Dlahy 1RE mají monocentrické  klouby s širokým nastavitelným rozsahem pohybu po 15 stupních od -30st extenze do 120 st flexe.Dlahy jsou charakterizovány perfektní laterální kloubní stabilizací a svojí nízkou váhou. Změnit nastavení rozsahu pohybu je velmi snadné a nevyžaduje  žádné nástroje; speciální bezpečnostní systém chrání před změnou nastavení neautorizovanou osobou. Dlahy jsou vyrobeny z vysoce kvalitní hliníkové slitiny, klouby  z odolného plastu s karbonovými vlákny. Jsou velmi lehké, odolné proti potu a soli, náležitě pevné, zaručující správnou funkci ortézy.   Dlahy jsou vyrobeny a patentovány v  EU firmou REH4MAT.

Indikace :

genu varum, valgum jako výsledek kloubní degenerace nebo úrazu

mírné až těžké postižení kolenních vazů ACL, PCL,MCL a LCL instabilita

rehabilitace po rekonstrukci ACL,PCL

kombinovaná poranění ACL/PCL

 

Materiálové složení :

90% Polyamide
10% Polyester

Dostupné velikosti :

Levá nebo pravá strana  

 

 

VELIKOST A ( obvod 15 cm nad kolenem ) B ( obvod 15 cm pod kolenem ) C ( rozdíl mezi A-B = délka ortézy )

VELIKOSTNÍ TABULKA

S 40-44 30-34 35-37
M 44-48 34-38 37-40
L 48-52 38-42 40-43
XL 52-56 42-46 40-44

 

Cenový alarm

Rádi vás budeme informovat o snížení ceny pod Vámi zadanou částku.

captchaZobrazit jiný kód
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.