Qmed balanční čočka + hustilka

Efektivní pomůcka pro zlepšení funkce vzpřimovacích svalů páteře

Žádné hodnocení. Kód: F81630
Výrobce: Q medQ med
Dostupnost: Skladem
560,00 Kč , plus doprava
Porovnat Přihlaste se pro přístup do seznamu zboží.
Qmed balanční čočka + hustilka

VLASTNOSTI PRODUKTU

Statické posilování smyslů Díky nestabilnímu povrchu je balanční disk vhodný pro cvičení koordinace a rovnováhy a také pro rozvoj kinetických pochodů v těle (např. při udržování rovnováhy během stání na disku na jedné noze a během přenášení váhy z jedné nohy na druhou). Navíc se zlepšuje fyzická koordinace pacientů po úrazech muskuloskeletárního systému (systému orgánů umožňující pohyb). Disk zlepšuje stabilitu u starších osob a snižuje tak riziko pádu.

Aktivace svalů páteře pro správné držení těla Během sezení na disku, tzv. dynamického sezení, disk vynutí správné držení zad. Ve srovnání vůči standardnímu sezení je napětí vzpřimovacích svalů při sezení na disku optimalizováno a snižuje se tím riziko přetížení páteře.

Masáž a relaxace chodidel Textura povrchu disku stimuluje smyslové receptory na chodidlech a zlepšuje cirkulaci krve. Chodidla jsou tak uvolněná a bez zbytečného svalového napětí.

KONTRAINDIKACE

bolest během cvičení,  stavy po zranění hlezna (dislokace, zlomenina),  nesrostlé/nezahojené zlomeniny kostí,  zánět kloubů a tkání v okolí kloubů,  otoky,  čerstvé jizvy po operacích a jiné rány.

DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE

  • Pro maximalizaci účinků smyslové terapie provádějte cvičení naboso
  • Před terapií/cvičením s balančním diskem se poraďte s Vašim fyzioterapeutem.
  • Osoby trpící ortostatickou hypotenzí (krátkodobým snížením tlaku způsobeným změnou polohy z leže do stoje) by měli být při cvičení pod dohledem fyzioterapeuta.

 

Balení obsahuje disk a ruční pumpičku, pro upravení tvrdosti dle individuálních potřeb.

Předem nafouknutý disk může odolat zatížení až 200 kg.

Průměr: 35 cm Materiál: PVC

Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.