Zdravá lahev

(45)

Pitný režim neboli doplňování tekutin do těla pitím, které by mělo pokrýt denní výdej tekutin ale i ztráty v průběhu spánku. Denní příjem vody (včetně té obsažené v potravinách) by měl odpovídat zhruba dvěma až třem litrům vody v závislosti na vytížení daného jedince a jeho věku.[zdroj?] Toto doporučení může také vycházet ze zájem výrobců podpořit spotřebu. V USA je u dospělého průměrný příjem tekutin z pití vody přibližně 1 litr za den.

Při náročných fyzických aktivitách je nutné uzpůsobovat pitný režim, aby nedošlo k dehydrataci. K ní dochází (i bez pocitu žízně) většinou v zimě (suchý vzduch) a v horkých letních dnech. (Příznaky jsou například suchá pokožka, rty či nízký krevní tlak.) Potřeba pít vodu také závisí i na stravě. Je-li strava slaná či sladká, člověk přirozeně potřebuje více tekutin oproti člověku, který jí např. obilniny, luštěniny, zeleninu atd. Příjem potravy by se ale měl obejít bez pití (nejlépe od 30 minut před do 30 minut po jídle), aby se trávicí enzymy nezředily a neovlivnilo tak trávení

Bez vody jsme většinou schopni přežít 2-4 dny, proto máme proti nedostatku vody vybudován ochranný systém, který hlásí zprávu do mozku a dostaneme žízeň. V dospělosti naše tělo obsahuje 70% vody.

Voda se podílí na metabolismu buněk a těla, dopravě živin i na vyplavování odpadních a škodlivých látek z těla. Příliš vody však NE-škodí ledvinám, ale napomáhá k jejich správnému čištění a proti nemocem ledvin. Sklenice čisté vody po ránu zvyšuje krevní tlak, což může býti chtěné a příjemné nastartování. Nadměrné pití může také mít formu podobnou závislosti.Měřítkem množství vody v těle může být barva moči, která by neměla být tmavá (výjimkou je užívání vitamínů jenž zabarvují moč).

Krátkodobý nedostatek tekutin způsobuje bolest hlavy, zhoršené soustředění a únavu. Dlouhodobý deficit zase může za předčasné stárnutí tkání i potíže s klouby a páteří.
(zdroj. wikipedie )


Vyberte podkategorie Zdravá lahev :
Vyberte parametry zboží
Strana 1 / 4
1
Výrobků na stranu: 12 36 90 Třetinová galerie Řádky
 Název Cena
Bobble Kids MU4 385ml Bobble Kids MU4 385ml Kód: F71759
259,00 Kč
Detail
Bobble filtr orange Bobble filtr orange Kód: F71745
199,00 Kč
Detail
Strana 1 / 4
1
Výrobků na stranu: 12 36 90
 Název Cena