Termoprádlo s angorskou vlnou MEDIMA

on-line prodej zdravotních potřeb -   - Dvort   

TERMOPRÁDLO S ANGORSKOU VLNOU

MEDIMA - německá značka s tradicí

Naše společnost DVORT je po dlouhých 25 let výhradním dovozcem a distributorem termoprádla s angorskou  vlnou německé firmy MEDIMA. Naše zkušenosti (i osobní) s kvalitou a vlastnostmi tohoto prádla jsou vysoce pozitivní, důkazem je mimo jiné i to, že se naši zákazníci vracejí pro nové a další výrobky.  

Tento příspěvek shrnuje  vše podstatné, co je dobré vědět o materiálu, ze kterého je prádlo MEDIMA vyráběno.    

 Angorská vlna

  • Super vlákno z přírody

 Angorská vlna je skutečné super vlákno z přírody. Přestože se jedná o nejlehčí a nejjemnější z přírodních vláken, spojuje dvě jedinečné vlastnosti materiálu: zvláště dobrou tepelnou izolaci a schopnost absorbovat vlhkost. To je zajištěno speciálními dutými komorami uvnitř angorských vláken. Přírodní vlákno angora je tedy nejen mnohem teplejší než ovčí vlna, ale zároveň zůstává pokožka příjemně suchá, i když se zpotíte.

  • Účinná ochrana proti vlhkosti

Při nošení zajišťuje angorské vlákno vždy příjemné klima na pokožce. Na jedné straně zabraňuje nasávání vody zvenčí, např. za deště. Vrstva oleje totiž zajišťuje, že voda z povrchu jednoduše spadne. Naše angorské prádlo a segmenty MEDIMA zůstávají na pokožce příjemně suché nejen při vlhkosti zvenčí, ale i při pocení. Speciální duté struktury uvnitř vlasu absorbují teplou vlhkost a efektivně ji odvádějí ven. Angora může tímto způsobem uložit až 60 procent své vlastní hmotnosti, zatímco ovčí vlna pouze 30 procent. Syntetická vlákna pak téměř neabsorbují vodu. To je také důvod, proč je ovčí vlna na pokožce rychle mokrá, když se potíte.

  • Nejměkčí vlna na světě

Angorská vlna je nejjemnější a nejlehčí ze všech přírodních vláken a je nádherně měkká. Svou jemností dokonce předčí kašmírovou vlnu.   Aby bylo angorské vlákno a angorský vlas stabilnější a odolnější, často se spřádá s jinými vlákny, jako je bavlna, ovčí vlna nebo akryl. Široký sortiment produktů firmy MEDIMA sahá od klasického teplého spodního prádla, sportovního prádla a návleků na klouby až po takové  lahůdky jako jsou zahřívače beder, ramen či nohou.

  • Obzvláště lehká a přitom extrémně hřejivá

Angorská vlna je nejen nejlehčí a nejjemnější přírodní vlákno, ale také se velmi příjemně nosí na pokožce. Mnoho malých vzduchových komůrek uvnitř angorských vlasů funguje jako izolační podložky a uchovává teplo na těle. Pokud studený vzduch přichází zvenčí, je držen dál od těla, ale vlastní teplo těla zůstává uloženo. Efekt je srovnatelný s dvojitým zasklením v izolačních oknech. Angorská vlna je tedy mnohonásobně teplejší než ovčí vlna.

  • Přírodní produkt

Pro celý náš sortiment používáme pouze angorské chlupy z ostříhaných angorských králíků. Aby to bylo možné zaručit, jsou vlákna pro výrobu příze pravidelně kontrolována nezávislou laboratoří. Hladký řezaný povrch ostříhaných angorských vlasů je jasně vidět pod rastrovacím elektronovým mikroskopem. Angorští králíci jsou velmi citliví, a proto je lze chovat pouze v mírných klimatických podmínkách. Vzhledem k tomu, že chovatelé angorských králíků žijí z kvality a množství angorské srsti, dbají na to, aby se angorským králíkům dobře dařilo. Aby se „vyráběla“ dobrá srst, dostávají zvířata zvláště pestré krmivo a jsou chována ve vzdušných, čistých podmínkách. Vzhledem k tomu, že z valné části zachováváme přirozenou barvu angorské vlny v našem prádle bez dodatečného barvení nebo úpravy, znečištění vláken by pro učinilo angorskou vlnu  pro nás nepoužitelnou. Králíci se stříhají 3x až 4x ročně. Střih obvykle trvá asi 10-15 minut a provádí se elektricky nebo ručními nůžkami. Vzhledem k tomu, že zvířata jsou zvyklá na kontakt s lidmi, při stříhání sedí v klidu - není tedy nutné je uvazovat. Králík při stříhání necítí žádnou bolest a zůstává mu zbytková srst cca 1 cm, aby zvíře nenachladlo  ani při nízkých teplotách. Vzhledem k tomu, že angorský králík může při pravidelném stříhání poskytovat dobrou kvalitu srsti po mnoho let, má každý producent velký zájem na zdraví zvířat. Angorští králíci se proto samozřejmě po stříhání neporážejí jako ovce.